Aktualności

Jak uzyskać dotację na wymianę kopciucha?

Dofinansowanie do wymiany starego, nieekologicznego pieca centralnego ogrzewania na nowoczesne i neutralne dla środowiska urządzenie można pozyskać z dwóch źródeł: dedykowanego mieszkańcom Kielc programu dotacji oraz rządowego programu „Czyste Powietrze”. Podpowiadamy, co zrobić, aby otrzymać finansowe wsparcie na zakup systemu grzewczego.


Więcej

Złóż wniosek o dotację na wymianę źródła ciepła

Tylko do końca października można składać wnioski do Urzędu Miasta Kielce o udzielenie dotacji na wymianę źródeł ciepła w celu ograniczenia zanieczyszczeń powietrza na terenie miasta Kielce.

Więcej

Debata Radia eM: Smog w Kielcach. Co dalej?

Tematem Debaty Radia eM była tym razem walka ze smogiem w Kielcach. Czy może raczej brak tej walki? Gośćmi Piotra Natkańca byli: Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta oraz Arkadiusz Stawicki ze Stowarzyszenia Przyjazne Kielce.

Więcej

Kraków zieloną wyspą na smogowej mapie Polski

Niedawno media i portale społecznościowe obiegło zdjęcie map smogowych, z którego wynika, że jakość powietrza w Krakowie w porównaniu do okolicznych gmin jest o wiele lepsza. Czy to oznacza, że stolica województwa małopolskiego pozbyła się raz na zawsze smogu?

Więcej

Ponad pół tysiąca „miejskich” kopciuchów

Ponad 500 kotłów starej generacji znajduje się w obiektach Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach. Inwentaryzację przygotowano na prośbę przewodniczącego Rady Miasta Kielce. Kamil Suchański apeluje do prezydenta o wymianę archaicznych urządzeń, które trują środowisko, na nowoczesne systemy grzewcze.

Więcej